Znajdujesz się na: pliki.net.pl » Aktualności

Mapa Strony

Aktualności


Internet Explorer - nowa funkcja

Dodany: 2010-12-11|Autor: admin

Pierwsza wersja RC nowej przeglądarki firmy Microsoft ? czyli oczywiście Microsoft Internet Explorera 9 ? powinna się pojawić już na początku przyszłego, czyli dwa tysiące jedenastego roku. Co więcej, według tych najnowszych informacji, Microsoft Internet Explorera 9 zawierać będzie całkiem nową technologię nazwaną Tracking Protection.

Technologia Tracking Protection ma zdecydowanie podwyższyć poziom bezpieczeństwa użytkowników przeglądarki Microsoft Internet Explorera 9. Jak wiemy, to właśnie owy poziom bezpieczeństwa był jedną z największych wad tej przeglądarki, więc jej modyfikacja jak najbardziej jest wskazana. Część użytkowników przeglądarki Microsoft Internet Explorera 9 zapewne w ogóle nie jest świadoma, że dosłownie każda ze stron internetowych może zawierać różnego rodzaju elementy zbierające informacje na jego temat. I to właśnie p [...]  czytaj dalej »


Pendrive bez zatyczek polskiej produkcji

Dodany: 2010-12-11|Autor: admin

Pamięci flash GOODRAM ZIP oraz GOODRAM Cube to dwie zupełnie nowe propozycje polskiego producenta pamięci, czyli oczywiście firmy Wilk Elektronik SA. Obudowy obu tych pamięci zostały wykonane ze znakomitej jakości, anodyzowanego aluminium. Z kolei niewątpliwie bardzo oryginalny mechanizm wysuwania złącza USB. I to właśnie on pozwala nam kompletnie pożegnać się już z zatyczką raz na zawsze.

Dokładnie dnia siódmego grudnia do sklepów trafiły owe najnowsze pamięci USB wytwarzane w miejscowości Łaziska Górne. Są to GOODRAM Cube oraz GOODRAM ZIP. Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu znakomitego jakościowo anodyzowanego aluminium oraz niezwykle interesującej obrotowej obudowy uzyskano oryginalne oraz niewątpliwie bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pamięć GOODRAM ZIP wyróżnia się również wręcz bardzo oryginalnym mechanizmem wysuwania złącza USB. To właś [...]  czytaj dalej »


Szybszy Linux nawet bez poprawki jądra

Dodany: 2010-11-24|Autor: admin

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o łatce dla jądra Linuksa poprawiającej zarządzanie zadaniami. Okazuje się, że wzrost wydajności można osiągnąć znacznie prościej.

Na liście dyskusyjnej deweloperów jądra Linuksa, Lennart Poettering z RedHata odpisując Linusowi Torvaldsowi, przedstawił alternatywne rozwiązanie. Sprowadza się ono do dwóch komend shellowych oraz czterech linijek wpisów w pliku .bashrc. W opinii Markusa Trippelsdorfa nowy sposób wydaje się być jeszcze lepszy od poprawki na jądro a w każdym razie bardziej przejrzysty. W zależności od dystrybucji Linuksa potrzebne komendy mogą się różnić. Podano zmodyfikowane przykłady dla Ubuntu w wersjach 32- i 64-bitowych.

Na fali zwiększonego zainteresowania modyfikacjami zarządzania zadaniami powstała też poprawka dla schedulera BFS. Ma być ona jeszcze efektywniejsza od oryginalnej modyfik [...]  czytaj dalej »


Adobe Reader X już dostępny

Dodany: 2010-11-24|Autor: admin

Po udostępnieniu Adobe Acrobata X Pro przyszła pora na Adobe Readera X ? popularną przeglądarkę dokumentów zapisanych w formacie PDF. Najnowsza wersja programu dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X oraz Android.

Jest to pierwsza edycja popularnej przeglądarki, która separuje proces wyświetlania dokumentu od systemu operacyjnego i innych programów zgodnie z modelem bezpieczeństwa znanym pod nazwą piaskownicy (sandbox). Jest to odpowiedź na ogromną liczbę ataków przeprowadzonych z użyciem dokumentów w formacie PDF. Niestety w tej chwili program nie jest dostępny w języku polskim. Ponadto piaskownica dostępna jest jedynie w wersji przeznaczonej dla systemu Windows.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez Adobe 50% dokumentów PDF jest otwieranych z poziomu przeglądarki, co skłoniło twórców Adobe Readera X do przebudowy interfejsu użytkown [...]  czytaj dalej »


Aviary - webowy edytor grafiki w wersji HTML5

Dodany: 2010-11-24|Autor: admin

Aviary, bezpłatny program graficzny online, wzbogacił się o wersję HTML5.

Coraz więcej serwisów i usług w Internecie wprowadza jako alternatywę możliwość obsługi multimediów w HTML5. Tą drogą podążył właśnie Aviary. Jest to aplikacja webowa w założeniach mająca konkurować z Photoshop online. Obecnie program w wersji HTML5 oferuje jedynie edytora zdjęć z zestawem takich narzędzi jak przycinanie, zmiana rozmiaru, usuwanie efektu czerwonych oczu i skaz, edycja kolorów czy nasycenie. Aplikacja udostępniona w ramach Aviary może być łatwo zintegrowana ze stroną internetową czy blogiem użytkownika. W przyszłości planowane jest rozszerzenie możliwości programu.

W wersji korzystającej z Flasha Aviary oferuje kilka sposobów na tworzenie grafik. Możemy skorzystać z prostego edytora obrazów, kolorów, efektów, czy grafiki wektorowej. Dostępna [...]  czytaj dalej »


pozostałe aktualności